Centro „Eik” patirtys sudomino klaipėdiečius

2024 m. spalio 17 d. Vilniuje svečiavosi Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Socialinio darbo katedros bei Reabilitacijos katedros studentai kartu su dėstytojomis prof. dr. Brigita Kreiviniene ir prof. dr. Daiva Mockevičiene. Su klaipėdiečiais susitiko Centro „Eik“ specialistai. 

Didžiulio svečių, tarp kurių buvo ir kitų šalių atstovų, susidomėjimo sulaukė fizinio aktyvumo, sveikatinimo, edukacinių ir kūrybinių veiklų pristatymas.  Centro „Eik“ komanda pasidalino patirtimis, kaip žmonėms su negalia skirtuose užsiėmimuose ugdomi bendruomenės narių fizinė ir emocinė sveikata, savarankiškumas, bendruomeniškumas, savivertė ir saviraiška.

Centro „Eik“ veiklų vaikams koordinatorė Jūratė Mackevičiūtė pristatė naujausią Centro veiklą – užsiėmimus su bėgimo triračiais vaikams. Birželio mėn. startavusiose veiklose jau regimi akivaizdūs pozityvūs pokyčiai: vaikai su negalia ne tik susitinka, susidraugauja ir turiningai leidžia laiką kartu, bet jau drąsiau dalyvauja ir visuomeniniuose Vilniaus miesto renginiuose drauge su kitais savo šeimos nariais.

Jau ne vienerius metus su Centro žmonėmis dirbantis kineziterapeutas Karolis Tuska pristatė mokslinį tyrimą su daugiafukciniais treniruokliais EIK, kurį atliko VIKO Sveikatos mokslų katedros komanda, vadovaujama doc. Mildos Žukauskienės. Tyrimai parodė, kad užsiėmimuose naudojami treniruokliai suteikia puikiausias galimybes vaikams ir suaugusiems žmonėms su negalia saugiai lavinti judesius, eiseną ir taip stiprinti savo sveikatą bei  savarankiškumą. 

Susitikime dalyvavo ir šių treniruoklių kūrėjas, UAB „Vildoma“ inžinerius Valerijus Denisovas. Jis atskleidė atskirų treniruoklių dalių konstruktyvo veikimo principus. Čia galite pamatyti video apie naujausius konstruktoriaus darbus –  vaikiškus treniruoklius, kurie sulaukė tarptautinio pripažinimo 2024 m. rugsėjo mėn. Diuseldorfe vykusioje parodoje – žiūrėti Video EIK treniruokliai vaikams.

Smalsiems savo svečiams pristatėme ir Švedijos Karolinska universiteto mokslininkės Emmos Hjalmarsson mokslinį, klinikinį tyrimą apie fizinio aktyvumo su bėgimo triračiai  įtaką žmonių su cerebriniu paralyžiumi sveikatai. Tyrimai rodo, kad fizinis aktyvumas su triračiais:  

  • gerina širdies bei periferinės nervų sistemos darbą;
  • gerina kvėpavimo sistemos darbą ir didina ištvermę (endurance);
  • labiausiai įdarbinus pažeistų kojų raumenis,didina jų masę;
  • mažina spastiką.

Abipusiai naudingame susitikime buvo pasikeista įžvalgomis apie galimas bendradarbiavimo galimybes ateityje. 

Kad Centras „Eik” turi galimybių organizuoti ir plėsti žmonėms su negalia skirtas veiklas bei dalintis savo gerosiomis patirtimis su kitų miestų specialistais, esame dėkingi fizinio aktyvumo ir sporto projekto „Sportuojanti bendruomenė – sveikas Vilnius! 2024” rėmėjui – Vilniaus miesto savivaldybei.