Kartu galime daugiau!

Projekto vykdytojas:
VšĮ Centras “Eik“

Projektą administruoja:
Atviros Lietuvos fondas

Projekto rėmėjas:
Europos Sąjunga

Veikla finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Tačiau išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos švietimo ir kultūros vykdomosios įstaigos (EACEA) požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei EACEA negali būti laikoma už juos atsakinga.

Projekto pradžia

2024 11 01

Projekto pabaiga

2025 08 31

Projekto vertė

30 000 Eur

Projekto tikslai:

  1. Įgalinti šeimas, auginančias vaikus su negalia, stiprinant praktinius tėvystės įgūdžius žiniomis, mokymais ir paslaugomis, palaikančiomis fizinę, emocinę ir socialinę vaiko raidos sveikatą ir užtikrinančiomis orų bei lygiateisišką šeimų dalyvavimą visuomeniniame gyvenime.
  2. Įtvirtinti solidarumo principus organizacijos veikloje per savitarpio pagalbą ir žmonėms su negalia aktualios informacijos prieinamumo didinimą.

Tikslinė grupė: vaikus su negalia auginančios šeimos; suaugę bendruomenės nariai su negalia bei jų šeimos; Vilniaus miesto gyventojai ir plačioji visuomenė; kitos NVO, vykdančios veiklas žmonėms su negalia.

 

Projekto veiklos:

  • Tėvystės auginant vaiką su negalia praktinių įgūdžių ugdymo dirbtuvės, skirtos įgalinti šeimas ir padėti vaikui fizinėje bei socialinėje raidoje. Numatomi 3 renginiai.
  • 40 grupinių įtraukaus fizinio aktyvumo mokymų vaikams ir tėvams.
  • Edukaciniai-informaciniai renginiai („Apie lygiateisiškumą bei solidarumą atliepiančias vertybes, socialines teises ir galimybes; „Psichikos ir emocinės sveikatos raštingumo ugdymas“; „Lėšų pritraukimo kompetencijų ugdymas“; Socialinių įgūdžių formavimas ir lavinimas“).
  • Grupiniai šeimų ir bendruomenės susitikimai „Patirčių tiltai“, ugdantys savitarpio pagalbą, solidarumą, savanorystės bei mentorystės tradicijas. Numatomi 3 susitikimai.
  • Informacijos prieinamumo pagerinimas: EACD ir kitos aktualios informacijos sklaida informaciniu kanalu Centro „Eik“ tinklalapyje (informacijos papildymai – 1 kartą per ketvirtį).