Aktyvaus užimtumo centro EIK kineziterapeutų komanda nuolatinį savo dėmesį ir rūpestį skiria sveikatinimo ir fizinio aktyvumo užsiėmimų lankytojams.
Kineziterapija vaikams
Centro EIK kineziterapeutės Irenos Petraitienės vedamuose fizinio aktyvumo užsiėmimuose laukiamos šeimos, auginančios judėjimo sutrikimų turinčius vaikus. Individualūs kineziterapijos užsiėmimai vyksta modernioje sporto salėje (Paramos ir labdaros fondo “Mamų unija” patalpose, Prašiškių g. 47, Vanaginės k., Vilniaus r.). Vaikų fiziniam stiprinimui bei reabilitacijai be įvairių kineziterapijos priemonių, naudojamos ir unikalios medicininės priemonės: vaikiškas eisenos bei judesio lavinimo treniruoklis, treniruoklis-vertikalizatorius taip pat ir triratukai, kurie dėl savo specialios konstrukcijos suteikia vaikams daugiau pasitikėjimo žingsniuoti ar bėgti savarankiškai.
Kad mažiesiems užsiėmimų lankytojams būtų drąsiau ir jie stiprėtų greičiau, mūsų kineziterapeutai pasiūlė fizinio aktyvinimo programą visai šeimai – „Vaikas ir mama (tėtis, sesė, brolis ar seneliai).“
Užsiėmime dalyvaujantys šeimos nariai ne tik smagiai leidžia laiką drauge, bet visi kartu mankštindamiesi, gerina savo šeimos fizinę ir emocinę sveikatą. Lankytojai iškart pastebėjo tokios programos naudą, kadangi užsiėmimas, kuriame dalyvauja šeimos nariais, labiau motyvuoja vaiką, todėl mažųjų dalyvių pasiekimai tampa spartesni ir ženklesni.
Kineziterapija suaugusiems
Fizinio aktyvumo užsiėmimuose suaugusiems, kuriuos veda kineziterapeutas Karolis Tuska, naudojame lietuvių inžinierių sukurtą eisenos treniruoklį, padedantį saugiai lavinti pusiausvyros laikymo gebėjimus, judesių koordinaciją, eiseną. Naudojant treniruoklį užtikrinama liemens kontrolė, gerėja pečių juostos, nugaros funkcijos, mažėja kojų spastika, teigiamai stimuliuojama kraujotaka ir centrinė nervų sistema. Be to, užsiėmimų dalyviams siūloma pagal individualias jų fizines galimybes atlikti liemens ir kojų stiprinimo bei tempimo pratimus.
Šie užsiėmimai vyksta Vilniaus kolegijos sporto salėje (Studentų g. 39 A, Vilnius).
Treniruočių dalyviams taip pat siūlome išbandyti ėjimui arba bėgimui pritaikytą triratį. Mankštos su triračiais naudingos pusiausvyros sutrikimus, judėjimo negalią turintiems ar galūnių spastiką patiriantiems žmonėms.