Kultūros rėmimo programų projektas „Teatras arčiau mūsų“

Projekto vykdytojas:
VšĮ Centras “Eik“

Projekto partneris:
VšĮ „Teatro ir muzikos idėjos“ („Labaiteatras“)

Projekto rėmėjas:
Vilniaus miesto savivaldybė

Projekto pradžia

2024 04 01

Projekto pabaiga

2024 06 30

Projekto vertė

5625 Eur
(iš jų 4500 Eur Vilniaus m. savivaldybės lėšos, 1125 Eur projekto įgyvendintojo nuosavų lėšų dalis)

Projekto tikslai ir veiklos

  • skatinti teatro meno prieinamumą Vilniaus miesto visuomenės daliai, patiriančiai atskirtį dėl judėjimo negalios. Siekiame prisidėti prie žmonių su negalia kūrybinio potencialo ugdymo ir jų aktyvesnės įtraukties į meno kūrybos užsiėmimus, padedančius laisvai atsiskleisti dalyvių kūrybinei saviraiškai. Didinsime domėjimąsi profesionaliu, šiuolaikiniu teatro menu, ugdysime  dalyvių sąmoningumą, pilietiškumą bei kūrybiškumą.

  • Teatro kūrėjai praves kūrybines dirbtuves, kuriose projekto dalyvius supažindins su scenografija ir pamokys, kaip pasigaminti teatro veikloms reikalingų lėlių, teatrinio kostiumo detalių, kaukių – įvairaus teatrinio rekvizito, kurį vėliau panaudosime interaktyviame muzikiniame spektaklyje „Lizdeikos repo legendos“. Svarbu paminėti, kad teatro veikloms skirtą rekvizitą gaminsime iš įvairių buitinių atliekų: plastikinių buteliukų, dėžučių ir pan., skatindami tvarumą, atsakingą vartojimą ir mus supančios aplinkos tausojimą visais įmanomais būdais.

  • „Labaiteatro“ kūrėjai žmonių su negalia bendruomenei parodys naujausią savo muzikinį spektaklį „Lizdeikos repo legendos“, kuriame pasitelkiant šiuolaikinius ritmus ir melodijas pasakojamos senosios legendos apie Vilniaus miestą, jo sukūrimo istoriją ir iškiliausias istorines asmenybes: kunigaikščius Gediminą ir Vytautą, Žygimantą Augustą ir Barborą Radvilaitę bei kt. Interaktyvaus spektaklio dalyviais taps ir patys žiūrovai: jie bus įtraukiami į veiksmą ir naudosis savo pačių kūrybinėse dirbtuvėse sukurtais teatriniais rekvizitais. Dalyvaudamas spektaklyje kiekvienas bendruomenės narys turės galimybę įsijausti į aktoriaus vaidmenį ir pabūti tikru kūrėju.

  • Teatro edukacijos veiklos padės auginti socialinę atskirtį patiriančių žmonių su negalia kultūrinį išprusimą, gebėjimą naujai pažintus dalykus.